Atlasglobal (Atlas Jet) Uçak Bileti

Atlasglobal (Atlas Jet) Uçak Bileti
  • Ülke: Türkiye
  • Sahibi: Öger Holding
  • CEO: Murat Ersoy
  • Uçak Sayısı: 25
  • Çalışan Sayısı: 3.200
  • Telefon Numarası: 0 850 222 00 00
  • E-Posta:  info@atlasglb.com
  • Ticaret Unvanı: Atlasjet Havacılık A. Ş.
  • Tescilli Marka Adı: Atlasglobal
  • Merkez Adresi: Şenlikköy Mah. Yeşilköy Cad. No 9/A Florya Bakırköy / İstanbul / Türkiye

Atlasglobal Hakkında

Atlasglobal 14 Mart 2001 tarihinde kurulan bir hava yolu şirketidir. Öger Holding tarafından kurulan bu şirket, kargo ve yolcu taşımacılığı yapmak üzere kurulmuştur. Bu amacını hem iç hatlarda hem de dış hatlarda gerçekleştirmek isteyen şirket, bunun için zaman içerisinde ciddi bir gelişim süreci geçirmiştir. Kurulduktan çok kısa bir süre sonra 1 Haziran 2001 tarihinde ilk uçuşunu gerçekleştirmeyi başaran şirket, daha sonraki süreçlerde teknik altyapısını hazırlayarak 2004 yılında iç ve dış hatlarda tarifeli uçuşlara başlamıştır.

Türkiye’de faaliyet gösteren hava yolu şirketleri incelendiğinde, IOSA sertifikasına sahip ilk IATA üyesi şirketin Atlasglobal olduğu görülecektir. Bu yönü ile de Türk Sivil Havacılık tarihinde özel bir yere sahip olduğu söylenebilir. İlk uçuşlarına sadece iki adet uçakla başlayan şirket, zaman içerisinde bunların sayısını 25’e kadar çıkarmayı başarmıştır. Ayrıca uçak sayısındaki ciddi artışa bağlı olarak yolcu sayısı da önemli bir şekilde artmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde yolcu sayısının %80 oranında arttığı görülmektedir. Bu başarıları sağlarken uçuş ağı da haliyle genişlemiştir. Günümüzde 35 ülkedeki toplam 50 noktaya direkt uçuşlar yapan şirket, bu yönüyle yolcuların beklentilerini etkin olarak karşılamayı başarmaktadır.

atlasglobal

Yolcu ve kargo taşımacılığı yapmasının yanı sıra havacılık için önemli olan farklı alanlarda da faaliyet gösteren şirket, AFA yani Atlantik Uçuş Okulu’nu kurmuştur ve burada kabin personelleri ile pilotlara eğitimler vermektedir. Eğitimlerin seviyesi oldukça kalitelidir ve buradan mezun olan kişiler farklı yerlerde istihdam edilmektedir. Bunun haricinde hava yolu şirketlerine bakım hizmeti vermek için ATS Team de yine Atlasglobal tarafından kurulmuştur. Buradan da anlaşılacağı üzere, havacılık sektörünün her alanıyla etkili olarak ilgilenilmektedir.

Atlasglobal Ortakları

Atlasglobal şirketi Öger Holding tarafından kurulmasına karşın zaman içinde ortaklık yapısında ciddi değişimler olmuştur. Son yapılan değişikliğin ardından hisselerin bir kısmı ETS Grubu tarafından alınmıştır. ETS Grubu tarafından alınan hisse oranı %45’tir.

Atlasglobal Uçtuğu Yurt İçi İller

Atlasglobal , yurt içinde sınırlı sayıda kente direkt seferler yapmaktadır. Bu kentlerin sayısı Kıbrıs ile birlikte 7’dir. Söz konusu kentler İstanbul, Muğla, İzmir, Antalya, Adana, Lefkoşa ve Gaziantep’tir. Fakat bu kentlerden bazılarındaki birden fazla noktaya seferler yapılmaktadır.

atlasglobal nerelere uçuyor

Atlasglobal Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Atlasglobal tarafından yurt dışı seferleri sayısı çok daha fazladır. Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Arap Yarımadası’na çok sayıda sefer yapılmaktadır. Paris, Zürih ve Amsterdam bu ortak uçuşların yapıldığı kentlerdendir. Bu kentlerdeki aktarmalardan sonra farklı Avrupa kentlerine de yolculukla yapılabilmektedir. Makedonya, Arnavutluk, Fransa, İsviçre, Almanya, Portekiz, İspanya, Fas, Cezayir, Tunus, Ukrayna, Macaristan, Rusya, İran, Kuveyt, Suudi Arabistan, Irak, İsrail, Lübnan, Ermenistan ve Kazakistan’a Atlasglobal tarafından seferler düzenlenmektedir.

atlasglobal uçak bileti

Atlasglobal Haberleri

Atlasglobal , uçuş ağını geliştirmek için farklı ortaklıklar kurmaktadır. Bu ortaklıklar sayesinde aktarmalı olarak yapılan seferlerle yolcuların daha fazla noktaya seyahat edebilmesi sağlanmaktadır. Bu kapsamda KLM Havayolları ile ortaklık anlaşması yapılmış ve yolcular farklı noktalara bu sayede seyahat edebilme imkânı yakalamıştır. Bunun haricinde, dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden birisi olarak kabul edilen Air France ile de benzer bir anlaşma yapılmıştır. Buna göre yolcular öncelikle Paris’e daha sonra da buradan Avrupa’nın diğer kentlerine gidebilme imkânı yakalamıştır. Bu tür anlaşmaların yakın zamanda biraz daha artması beklenmektedir.

Atlasglobal tarafından verilen kaliteli hizmetler yolcuların memnuniyet seviyesini yukarılara çekmektedir. Hizmet kalitesinin yüksek olmasından dolayı yapılan genel değerlendirmede, Atlasglobal 4 Yıldızlı Hava Yolu ödülüne layık görülmüş ve bir anlamda kalitesi tescil edilmiştir. Skytrax tarafından verilen bu unvan, pek çok unsurun değerlendirilmesiyle verilmektedir. Uçak içerisinde verilen hizmetler dikkate alındığı gibi uçuş öncesi ve sonrasında verilen hizmetler de dikkate alınmaktadır. Kısaca kapsamlı bir çalışmanın sonucunda bu ödül verilmiştir.

Atlasjet İsmini “Atlasglobal” Olarak Değiştirdi

AtlasJet büyüme ivmesini kurumsal kimliğinde değişime giderek taçlandırmış oldu. Öncelikle ismini AtlasGlobal olarak değiştiren AtlasJet, dünyaya açılma hedeflerinin ilk basamağını başarıyla tamamladığını duyurdu. İnternet sitesinin de adresini www.atlasglb.com olarak değiştiren şirket; filosunu genişletirken yeni kurumsal kimliği ile tüm dünyadaki yolculara hitap edebiliyor. İsmini, kurumsal kimliğini, logosunu, uçaklarının içindeki dergisinin ismini, satış ofislerinde bulundurduğu tüm tanıtım ürünlerini ve uçaklarının dış görünümünü değiştiren AtlasJet, yeni hedefleriyle yolcularına konforlu bir yolculuk yaşatmayı amaçlıyor.

atlasglobal uçakları

Atlasjet’in Atlasglobal Olarak Yola Devam Etmesinin Sebebi Nedir?

Kaliteli ve konforlu uçuş deneyimini müşterilerine aktarmak isteyen AtlasJet; Ekonomi Plus ve Business Class sınıflarındaki deri kaplı koltuklarının geniş aralıklı olmasını, zengin yiyecek ve içecek menüsüyle 3 saat ve üzeri uçuşlara Uçan Şef’in eşlik etmesi gibi çok çeşitli ve özenle düşünülmüş olan hizmetlerini AtlasGlobal markası ile anlatmak istedi.

İsmini değiştirmesinin asıl amacının yurt dışında “jet” kelimesinin tüketicinin zihninde düşük maliyetli uçak firması çağrıştırdığı için ismini AtlasGlobal olarak yenilediğini açıkladı.