Emirates Uçak Bileti

Emirates Uçak Bileti
  • Ülke: Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri
  • Sahibi: The Emirates Group
  • CEO: Ahmed bin Saeed Al Maktoum
  • Uçak Sayısı: 259
  • Çalışan Sayısı: 64.768
  • Telefon Numarası: +971 42144444
  • E-Posta: Emirates-On-Line@emirates.com
  • Ticaret Unvanı: The Emirates Group
  • Tescilli Marka Adı:The Emirates Group
  • Merkez Adresi: Emirates Group HQ, PO Box 686, Dubai

Emirates Hakkında

Emirates; 1985 yılında Dubai Yatırım Ortaklığı ve BAE hükümetinin iş birliği ile kurulmuş bir kuruluştur. Ortadoğu kökenli bir hava yolu şirketi olan Emirates, devlet desteği ile kurulmuş bir şirket olmakla birlikte dünyanın en iyileri arasına girmeyi başarmış özel kuruluşlar arasında yer almaktadır. 1980’li yıllarda hava yolu şirketleri açısından Ortadoğu’da oldukça hareketli zamanlar meydana gelmiştir. Yatırımlarını arttırmak isteyen özel şirketler ve devlet birimleri bu sektörü canlandırmaya başlamış ve bugünün temelleri atılmıştır. Başta 10 milyon dolar başlangıç sermayesi olan şirket, uçak filosundaki ilk uçakları Boeing 737-300 ve Airbus A300B4-200’ü kullanmıştır. Emirates gibi son derece büyük bir kuruluşun sermaye desteğinin yanında teknik desteğinin de olduğu unutulmamalıdır. Özellikle teknik bakım anlamında daha donanımlı olan Pakistan Hava Yolları, Emirates’e oldukça fazla destekler sunmuştur ve ilerleyen yıllar için daha iyi bir noktaya gelmesi için yardımcı olmuştur. Devlet desteği ile kurulan Emirates’in o zamanki ilk CEO’su Maurice Flanagan olmuştur.

emirates uçak bileti al

1985 yılında kurulmuş olan Emirates ilk olarak Kuveyt, Ürdün ve Yemen gibi Arap ülkeleri için yolcu taşımacılığı gerçekleştirmiştir. Firma sahip olduğu pazardan ve yatırım desteğinden yılda 100 milyon gibi bir artış sağlayarak 90’lı yılların en hızlı büyüyen hava yolu şirketi unvanını kazanmıştır. Bu dönem sonrasında da Emirates daha farklı kıtalarda çalışmaya başlayarak kendini global boyuta taşımıştır.

Emirates genel bilgiler

Ortadoğu’da yer alan diğer hava yolu firmalarına nazaran, yolcu sayısı ve filosu ile açık ara birinci olan Emirates, “The Emirates Group” şirketinin çatısı altında yer alan önemli kuruluşlardan bir tanesidir. Şirket yönetim kurulu başkanı Ahmed bin Saeed Al Maktaum ve CEO’su ise Tim Clark’tır. Emirates; 259 uçağı ve 64.800 civarı çalışan personeli ile 164 farklı havalimanına düzenlemiş olduğu seferleri milyonlarca yolcuyu taşımaktadır. Dünya geneline bakıldığında yolcu taşımacılığı kategorisinde en fazla gelir kaydeden 7.büyük şirkettir.

Emirates Sahibi ve Ortakları

Emirates; 1985 senesinde Dubai Yatırım Ortaklığı ve BAE hükümetinin ortaklaşa çalışmaları ile kurulmuş bir şirkettir. Firma, şimdi ise The Emirates Group bünyesinde yer alan havacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan bir şirkettir.

emirates yurt dışı

Emirates’in Uçtuğu Yurt İçi İller

Emirates İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir.

Emirates’in Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

emirates sahibi

Emirates Hava Yolları Afrika Kıtasına gerçekleştirilen uçuşlarda 22 ülkeye, Asya ve Pasifik Kıtası için 51 ülkeye, Avrupa Kıtası için gerçekleştirilen uçuşlarda 40 ülkeye, Kuzey ve Güney Amerika Kıtası için yapılan uçuşlarda 17 ülkeye, Orta Doğu’da ise 14 ülkeye sefer düzenlemektedir. Uluslararası uçuş noktaları arasında; Amerika, Kanada, Arjantin, Meksika, Rusya, Ukrayna, Almanya, İspanya, İngiltere, Macaristan, İtalya, Yunanistan, Fransa, Danimarka, Japonya, Çin, Arabistan, Moğolistan, Azerbaycan, Kazakistan, Katar gibi ülkeler yer almaktadır.

Emirates Haberleri

Emirates havacılık sektöründeki yönetici ve uzmanların katılımıyla gerçekleşen değerlendirmeler sonrasında 2018 yılı Hava Taşımacılık Ödülleri kategorisinde “Yılın Hava Yolu” ödülünü kazandı. Emirates, modern filosu ve maksimum kaliteli hizmet anlayışı ile yolculara mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir. Firma artan talepleri her daim dikkate alarak hizmet düzeyini en iyi şekilde arttırmaktadır. Emirates, 85 ülkede 160 farklı destinasyona sunmuş olduğu uçuş hizmetini Boeing 777 ve Airbus A380 uçakları ile gerçekleştirmektedir. Dünyanın en geniş gövdesine sahip uçak filolarını işleten hava yolu firması Emirates uçak içi Lounge hizmetlerini maksimum seviyeye çıkarmıştır. Yüksek teknolojiye sahip olan şirket, her geçen gün hizmet kalitesini arttırmaktadır.

emirates yurt içi

Emirates 2017 yılının Kasım ayında kabin sınıflarındaki konfigürasyonlarını tanıttı. Boeing 777-300ER First Class özel süitlerini duyuran Emirates, genişlemiş olan koltuk düzenleri ile 2-2-2 düzeninde hizmet sunmaktadır. Firma her sınıf müşterisi için 3500 kanala erişim imkânı sağlamaktadır. Uçak içi yenilikleri, kara hizmetleri noktasındaki modernleştirilmiş havaalanı deneyimini yolcularına yaşatan firma, hava taşıma endüstrisinin önemli şirketleri arasında başlarda yer almaktadır.