British Airways Uçak Bileti

British Airways Uçak Bileti
  • Ülke: Birleşik Krallık
  • Sahibi: Devlet
  • CEO: Alex Cruz
  • Uçak Sayısı: 200
  • Çalışan Sayısı: 15.000
  • Telefon Numarası: +44 (20) 8738 5050
  • E-Posta: media.relations@ba.com
  • Ticaret Unvanı: British Airways
  • Tescilli Marka Adı: British Airways Plc
  • Merkez Adresi: British Airways Plc, Waterside, PO Box 365, Harmondsworth,UB7 0GB.

British Airways Hakkında

31 Mart 1924 yılında bu isimle yoluna devam etmeye başlayan şirket, Londra’da yer alan 2 havalimanını da etkin olarak kullanmaktadır. Avrupa’nın ve dünyanın da en kaliteli şirketlerinden birisi olmayı başaran British Airways, bu alandaki öncü şirketlerden bir tanesidir. Birleşik Krallık içerisinde kurulan British Airways, ülkenin en önemli ve en büyük hava yolu şirketi konumundadır. Ülkenin bayrak taşıyıcısı olan şirketin merkezi ise kuruluş yeri olan Londra’dır. Dünya havacılığında çok önemli bir yere sahip olan OneWorld’ün kurucuları arasında yer almaktadır. Zaman zaman büyümek için farklı adımlar atan şirket, dünya üzerindeki bazı hava yolu şirketleri ile ortaklıklar kurmaktadır ki bunun sonuncusu 2011 yılında yaşandı. Şirket bu yıl İspanya’nın en önemli hava yolu şirketlerinden birisi olan Iberia ile birleşmiştir.

British airways uçak bileti

Londra merkezli olarak hizmetlerini sürdüren şirketin filosu oldukça gelişmiştir. Fakat buna rağmen teknolojik gelişmeler çok yakından izlenmekte ve farklı alanlarda yatırımlar yapılmaktadır. Bu kapsamda uçakların yenilenmesi ve yeni teknolojilerin bunlara eklenmesi, insanların çok daha konforlu bir şekilde seyahat etmesini olanaklı hale getirmektedir. Filosunda bulunan uçak modellerinden bazıları Boeing 777-300ЕР, Boeing 787, Embraer 190, Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A318-100,Airbus A380-800, Embraer ERJ170, Boeing 777-200, Boeing 747-400, Boeing 737-400,  Boeing 767-300ЕР ve Boeing 777-200ЕР şeklindedir. Buradan da anlaşılacağı üzere şirketin filosu son derece gelişmiştir.

Yolcular tarafından yapılan değerlendirmeler dikkate alındığında şirketin başarılı olduğu görülmektedir. Dakiklik noktasında ise başarılı kabul edilebilir. Uçakların çok önemli bir bölümü belirtilen sürede kalkarken bazıları ise gecikmeli olarak kalkmaktadır. Çok düşük bir oranda da iptaller söz konusudur.

British Airways Ortakları

british airways uçak bileti sorgula

British Airways, Birleşik Krallık şirketlerinden birisi olmasına karşın zaman zaman farklı hava yolu şirketleri ile ortaklıklara gitmektedir. Buna bağlı olarak da şirketin sahiplerine ait oranlar değişmektedir. Fakat yapılan bu ortaklıklara rağmen şirket halen ulusal bir konumda bulunmakta ve faaliyetlerini de bu kapsamda devam ettirmektedir.

British Airways’in Uçtuğu Yurt İçi İller

British Airways Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir.

British Airways’in Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

British Airways Uçak Bileti Rezervasyon

British Airways tarafından seferler yapılan ülkelerden bazıları İsveç, Almanya, Brezilya, ABD, Rusya, İspanya, Portekiz, Fas, Suudi Arabistan, Japonya, Çin, Kanada, İsrail, Lübnan, İran, İtalya, Azerbaycan ve Letonya şeklindedir. Bu ve diğer ülkelerdeki 200’e yakın noktaya direkt uçuşlar yapılmaktadır. Dolayısıyla da dünyanın uçuş ağının önemli bir parçası olduğu söylenebilir.

British Airways Haberleri

british airways uçak bileti fiyatları

British Airways 1924 yılında kurulduktan sonra gerek ülkesi gerekse de dünya için çok önemli rollerde olmuştur. Birinci Dünya Savaşının hemen ardından kurulan şirket, daha sonraki süreçlerde bu anlamda da ülkesine hizmet etmiştir. İkinci Dünya Savaşında dolaylı olarak rol oynamış ve savaşın kaderini bu bakımdan etkilemiştir. Savaşın bitmesiyle birlikte tamamen sivil alana yoğunlaşan şirket günümüzde ise daha da modern bir yapıya kavuşmanın çarelerini aramaktadır. Şirketin filosu son derece büyük ve içerisinde özel jetler de yer almaktadır. Fakat zaman içerisinde bunların bazılarının yenileneceği ve böylelikle de müşteri memnuniyetinin arttırılacağı ifade edilmektedir.